Logo

“Bir Milyonuncu Amatör Denizci Belge Teslim ve Protokol İmza Töreni” Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ‘Bir Milyonuncu Amatör Denizci Belge Teslim ve Protokol İmza Töreni’ etkinliği Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun da katılımlarıyla 5 Aralık 2022 tarihinde Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirilmiştir. Törende konuşan Bakanımız, ‘Hedef 2023: 1 Milyon Amatör Denizci’ projesi kapsamında 1 milyonuncu amatör denizci belgesini sahibine takdim etmiş ve bu alanda yapılan çalışmaları paylaşmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, bu projenin denizci millet, denizci ülke hedefine ulaşmak için 2018 yılında başlatıldığını belirterek, “Proje kapsamında, denizle yaşayan nesiller yetiştirebilmek ve gençlerin aydınlık geleceğini denizlerde görebilmeleri için önemli adımlar atıldı. Bu projemizle temel eğitimler, öncelikle Bakanlığımız ve uhdesindeki liman başkanlıklarındaki uzman eğiticiler tarafından verildi ve hedefimiz olan 2023 yılından önce Bir Milyon Amatör Denizci hedefine ulaştık.” demiştir.

“Ayrıca, eğitimlerimiz sayesinde vatandaşlarımızın denize, denizciliğe olan ilgi ve merakını artırdığımız için de son derece memnunuz. Denizci millet, denizci ülke hedefimizin daha da güçlü yeşermesini sağlayacak her adımı atmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda bugün, Bakanlığımız ile Türkiye Yelken Federasyonu arasında protokol imzalayacağız. Böylece teorik eğitimlerimizi, uygulama eğitimlerimizle de destekleyeceğiz” açıklamasında bulunmuştur.